KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14531015
nr 1453 1015
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Signerad, akvarell, daterad Honfleur 1927. Bladets mått: 35x25, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
måndag 7 mars 2022
kl 20:17:43
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt